W Szpitalu Uniwersyteckim otwarto Poradnię Medycyny Sportowej

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie otwarto profesjonalną Poradnię Medycyny Sportowej, która działa w ramach Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych przy ul. Śniadeckich 10. Nowa jednostka stawia sobie za cel propagowanie ruchu i monitorowanie aktywności dzieci i młodzieży z naszego regionu.

Na podstawie szeregu specjalistycznych badań oceniamy czy zdolności wysiłkowe danego pacjenta są wystarczające do trenowania danej dyscypliny. Następnie monitorujemy rozwój naszego zawodnika i oceniamy wpływ aktywności fizycznej na jego stan zdrowia – tłumaczy kierownik Poradni Medycyny Sportowej dr Wojciech Gawroński, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej i lekarz Polskiej Kadry Paraolimpijskiej.

Poradnia świadczy usługi dla dzieci i młodzieży do lat 18. Badania są refundowane przez NFZ.

Pełny cykl badań trwa od 10 do 14 dni. Wszystkie wykonywane są w ramach Poradni Medycyny Sportowej. Aby zarejestrować dziecko na badanie w poradni należy zadzwonić pod numer telefonu: 12 424 88 45. Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17.

Data opublikowania: 21.11.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka