Prezydent wręczył nominacje trzem profesorom z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się 22 listopada w Pałacu Prezydenckim. Bronisław Komorowski wskazał, że przed polską nauką stoi wielkie wyzwanie przyspieszania procesów innowacyjności. To wielkie i trudne zadanie, które jest niezbędne z punktu widzenia utrzymania, a w niektórych obszarach uzyskania realnej zdolności do konkurowania.

- Z każdą nominacją profesorską stajemy się bardziej współodpowiedzialni za kondycję polskiej nauki, kondycję szkolnictwa wyższego, kondycję instytucji naukowo-badawczych. Coraz więcej możemy zrobić, aby sprawy polskiej nauki szły w coraz lepsza stronę - mówił prezydent podczas piątkowej uroczystości.

Prezydent ocenił też, że ze zdolnością do przyspieszania procesów innowacyjności nie jest najlepiej. Wskazywał, że na świecie biznes i przemysł szukają szans na większą konkurencyjność przez finansowanie badań.

Podczas uroczystości akty nominacyjne otrzymało trzech pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• prof. dr hab. Ewa Grabska, profesor nauk technicznych,
  • prof. dr hab. Włodzimierz Drożdż, profesor nauk medycznych,
  • prof. dr hab. Andrzej Dziadzio, profesor nauk prawnych.
Data opublikowania: 25.11.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały