Prestiżowa nagroda dla dr. hab. Tomasza Mroczka

Fundacja przyznaje statuetki i medale darczyńcom i sponsorom, którzy ją wspierają, ale przede wszystkim wyróżnia lekarzy za niezwykłe dokonania naukowe. W tym roku laureatem nagrody w kategorii kardiochirurgii jest dr hab. Tomasz Mroczek, doświadczony i bardzo ceniony kardiochirurg, od dwudziestu lat pracujący w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jego badania dotyczące niedorozwoju lewego serca znalazły wyraz w pracy naukowej powstałej w oparciu o analizę cyfrową i prezentowane były podczas prestiżowych konferencji międzynarodowych oraz w czasopismach.

- Ta nagroda to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Bardzo cieszę się, że środowisko medyczne dostrzegło i doceniło nasze badania naukowe, a także osiągane wyniki w leczeniu najbardziej złożonych wad serca - mówi dr hab. Tomasz Mroczek.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce podczas 22 koncertu "Serce za serce", który odbył się 23 listopada w Zabrzu.

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie co roku przeprowadza się ok. 450 operacji serca, a większość pacjentów stanowią noworodki i niemowlęta. W Klinice skutecznie leczone są wszystkie wady serca, ze szczególnym uwzględnieniem zespołu niedorozwoju lewego serca.

Data opublikowania: 26.11.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały