UJ promuje otwarty dostęp do wiedzy

Naukowcy z Zespołu Katedr i Zakładów Informatyki Matematycznej (Wydział Matematyki i Informatyki UJ) udostępnili na zasadach wolnego oprogramowania system komputerowy "Satori" – wspomagający prowadzenie zajęć programistycznych.

Program umożliwia szybką weryfikację opracowywanych przez studentów zadań, przeprowadzenie testów zdefiniowanych przez wykładowcę ponad to usprawnia komunikację (np. publikowanie informacji dla studentów, odpowiadanie na pytania), generowanie sprawozdań w postaci listy ocen czy rankingu studentów, a nawet pomaga przeprowadzić konkursy programistyczne.

Twórcy, udostępniając system na zasadach wolnej licencji typu "MIT", chcą ułatwić prace nad jego dalszym rozwojem, dostosowaniem go do kolejnych dyscyplin naukowych i optymalizację jego działania poprzez współpracę ze studentami i wykładowcami.

Program powstał w ramach projektu Zwiększenie liczby wysoko wykwalifikowanych absolwentów kierunków ścisłych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Data opublikowania: 05.12.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały