Profesorowie UJ laureatami regionalnego konkursu

Konkurs Najaktywniejszy Uczestnik 7. Programu Ramowego jest organizowany przez Regionalny Punkt Kontaktowy w Krakowie działający przy Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie dyplomem oraz tytułem honorowym Gwiazda 7. Programu Ramowego podmiotów uczestniczących w projektach realizowanych w ramach 7. Programu Ramowego w zakresie badań i rozwoju technologicznego Unii Europejskiej, których siedziba znajduje się na terenie województwa małopolskiego lub podkarpackiego. Nagrody przyznano w czterech odrębnych kategoriach podmiotowych: jednostka naukowa, przedsiębiorca, jednostka samorządowa lub instytucja otoczenia biznesu oraz nagroda indywidualna.

Miło nam poinformować, że laureatami konkursu w ostatniej z wymienionych kategorii zostali wybitni pracownicy naukowi naszej Uczelni - prof. dr hab. Maciej Małecki z Wydziału Lekarskiego oraz prof. dr hab. Jan Potempa z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas konferencji Horyzont Gwiazd 17 grudnia 2013 roku na Politechnice Krakowskiej.

Zdjęcia: Jerzy Sawicz.

Data opublikowania: 05.12.2013