Studentki UJ powalczą o medale na uniwersjadzie

Osiemdziesięciu jeden Polaków wystartuje w 26. Uniwersjadzie Zimowej, która rozpocznie się 11 grudnia we włoskim Trentino. Najliczniejszą, 15-osobową ekipą tworzą snowboardziści. W tym gronie znajdują się dwie studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego - Weronika Biela i Aleksandra Król, które o medale powalczą w slalomie równoległym.

- Liczymy na sześć medali, każdy powyżej tej liczby będzie dla nas dodatkową radością - mówi zastępca szefa misji Konrad Wełpa, kierownik Biura Sportu UJ.

Aleksandra Król, rodowita krakowianka, jest studentką IV roku psychologii stosowanej. Poprzedni sezon był najlepszym w jej dotychczasowej karierze. W Pucharze Świata sklasyfikowana została na bardzo wysokim 11. miejscu. W marcu zdobyła dwa złote medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz dwa srebrne w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Z kolei zakopianka Weronika Biela studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim matematykę stosowaną (I rok studia II stopnia) oraz fizykę doświadczalną (II rok I stopnia). Także trenuje snowboard alpejski - konkurencję polegającą na ściganiu się na slalomach równoległych. Dotychczas jej największym osiągnięciem było zajęcie 4. miejsca w Pucharze Europy w słowackiej Vratnie, zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz srebrnego krążka w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.

Data opublikowania: 11.12.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały