Rok 2014 Rokiem Jubileuszowym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Małopolsce

Sejmik Województwa Małopolskiego w związku z obchodzonym jubileuszem 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, doceniając wielowiekowy dorobek najstarszej polskiej uczelni, wyjątkową dbałość o wysoki poziom kształcenia oraz zachowanie tradycji i starannego wychowania kolejnych pokoleń, ustanowił w Małopolsce rok 2014 Rokiem Jubileuszowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli na posiedzeniu sejmiku 30 grudnia 2013 roku.

"Uniwersytet Jagielloński był i pozostaje jednym z najcenniejszych dóbr narodowych i jednym z najważniejszych w Polsce i za granicą ośrodków naukowych. To także najcenniejsza wizytówka Małopolski. (…) Włączenie się Samorządu Województwa Małopolskiego w obchody jubileuszowe jest również formą aktywnego podziękowania za nieustanną - trwającą już kilkaset lat - dbałość o najwyższą jakość kształcenia, aktywną działalność akademicką tworzenie nowatorskich przedsięwzięć, wspierających dynamiczny rozwój Małopolski oraz ogromny wkład w kreowanie nowoczesnego szkolnictwa wyższego w kraju" - czytamy w uchwale.

Przypomnijmy, że 18 grudnia 2013 roku Senat Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając niezwykłe znaczenie i symboliczną wagę rocznicy 650-lecia utworzenia Uniwersytetu w Krakowie, podjął uchwałę ustanawiającą rok 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data opublikowania: 31.12.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały