Uniwersyteccy naukowcy nominowani w plebiscycie "Dziennika Polskiego"

W tegorocznej edycji plebiscytu, w którym wybierani są najwybitniejsi krakowianie minionego roku, nominowano 31 osób w pięciu kategoriach: "Nauka", "Biznes", "Działalność społeczna", "Kultura", Polityka". Zwycięzców wybiorą czytelnicy "DP". Tytuły "Krakowianina Roku 2013" zostaną wręczone zwycięzcom podczas uroczystej gali.

W pierwszej z wymienionych kategorii aż czterech z pięciu nominowanych przedstawicieli nauki jest związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim. Są to:

Głos na kandydata w plebiscycie "Dziennika Polskiego" można oddać na dwa sposoby. Pierwszy to wysłanie SMS-a, którego koszt wynosi 2,46 zł z VAT. Drugi sposób głosowania polega na wypełnieniu oryginalnych kuponów drukowanych do 24 stycznia 2014 r. w "DP". Kupony należy dostarczyć do redakcji dziennika przy al. Pokoju 3, 31-548 Kraków, osobiście bądź wysłać pocztą najpóźniej do 28 stycznia 2014 roku.

Plebiscyt "Dziennika Polskiego" organizowany jest po raz drugi. W ubiegłym roku wygrali go: Jerzy Mazgaj, twórca delikatesów Alma, prof. Tadeusz Uhl z AGH, piosenkarz Maciej Maleńczuk, Anna Dymna, prezes Fundacji Mimo Wszystko i Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy.

Data opublikowania: 24.01.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały