Książka opracowana przez autorów związanych z Instytutem Psychologii UJ

Ukazała się książka „Wybrane zagadnienia diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży w kontekście wielokulturowości oraz wielojęzyczności", opracowana przez doktorantki i doktorantów z Instytutu Psychologii (K. Barzykowski, D. Dzida, J. Grzymała-Moszczyńska, M. Kosno) oraz pracowniczkę Instytutu Religioznawstwa UJ (prof. H. Grzymała-Moszczyńska) pod auspicjami Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Publikacja kierowana jest w głównej mierze (choć nie tylko!) do osób zajmujących się diagnozą psychologiczną dzieci w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Ma charakter przede wszystkim informacyjny, to znaczy omawia wybrane kwestie diagnozy dzieci odmiennych (od większości dzieci pochodzenia polskiego) pod względem etnicznym, językowym i kulturowym, jak również rekomendacyjny, a nadrzędnym jego celem jest upowszechnienie dobrych praktyk diagnostycznych.

Wersja elektroniczna jest dostępna TUTAJ

Dostęp do książki jest bezpłatny i otwarty, to znaczy, że można swobodnie z niej korzystać, jak również ją powielać, przesyłać oraz umieszczać na stronach internetowych.

Publikacja będzie rekomendowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji do wykorzystania w kształceniu studentów na kierunku psychologia (włączenie książki do literatury obowiązkowej/zalecanej z zakresu diagnozy psychologicznej).

Data opublikowania: 27.01.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka