Uniwersytet Jagielloński laureatem konkursu "Inkubator Innowacyjności"

W czwartek 30 stycznia 2014 roku prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, ogłosiła wyniki konkursu "Inkubator Innowacyjności". Każdy z 12 ośrodków akademickich, które stworzą ogólnopolską sieć, otrzyma maksymalnie do 1,5 mln zł wsparcia na działalność. Na uroczystości ogłoszenia laureatów konkursu minister nauki zwróciła uwagę, że zainteresowanie transferem wyników badań naukowych do gospodarki jest coraz większe zarówno po stronie uczelni, jak i przedsiębiorców.

- Wszelkie działania uczelni, zmierzające do komercjalizacji wyników badań naukowych są na wagę złota i należy je rozwijać. „Inkubator Innowacyjności" to tylko jedna z wielu form wsparcia, które zbliżają świat nauki i biznesu - mówiła minister.

"Inkubator Innowacyjności" będzie m.in. poszukiwać przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem wyników badań i prowadzić bazy danych o realizowanych projektach badawczych i ich zastosowaniu w praktyce. Wyłonione podmioty zajmą się również analizą zapotrzebowania rynkowego na konkretne wynalazki, wyceną praw własności przemysłowej, prowadzeniem prac przedwdrożeniowych, a także sprawdzeniem możliwości uzyskania ochrony patentowej.

Wykaz laureatów konkursu "Inkubator Innowacyjności":

• Politechnika Wrocławska,
  • Uniwersytet Jagielloński,
  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie,
  • Politechnika Śląska,
  • Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Politechnika Lubelska,
  • Politechnika Gdańska,
  • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy,
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
  • Politechnika Krakowska,
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie,
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.
Data opublikowania: 30.01.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały