Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

UJ CM najlepiej przygotowuje do zawodu przyszłych stomatologów

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum ponownie wypadli najlepiej na państwowym Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym. Uzyskali średnio 128,4 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno absolwenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (127,4) i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (127,2).

"Do egzaminu przystąpiło w całym kraju 892 osoby, uzyskując średnio 121,5 punktu. Maksymalny wynik wyniósł 166 a minimalny 30 punktów. Dwieście dwudziestu pięciu zdających uzyskało wynik poniżej 56%. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 196" - informuje na swojej stronie Centrum Edukacji Medycznej.

Дата опублікації: 20.02.2014
опубліковано: Łukasz Wspaniały