Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Srebro dla zawodniczek UJ w AMP w futsalu kobiet

Zespół kobiecej reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w futsalu kobiet wywalczył akademickie wicemistrzostwo Polski, podczas rozegranego w Poznaniu w dniach od 14 do 16 lutego turnieju finałowego. Zawodniczki z UJ w dwóch turniejach (półfinałowym i finałowym) nie przegrały żadnego meczu w regulaminowym czasie gry, niestety dwukrotnie musiały uznać wyższość przeciwniczek w rzutach karnych, w tym w decydującym o losach mistrzostwa meczu finałowym z zespołem UAM Poznań.

Srebrny medal to ogromne osiągnięcie – biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym roku AZS UJ Kraków zdobył 9. lokatę w klasyfikacji generalnej i brązowy medal wśród uniwersytetów. Tym razem zawodniczki wywalczyły srebrny medal zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w typach uczelni. To ogromny postęp i wielki sukces!

Pełna relacja z  turnieju na stronie AZS UJ.

Data opublikowania: 20.02.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka