Akademickie Mistrzostwo Polski w Żeglarstwie 2011 dla UJ

Od 19 do22 września 2011 roku w Wilkasach rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. Na starcie pojawiło się ponad 70 załóg z 37 uniwersytetów z całej Polski. W ciągu 3 dni spędzonych na wodzie rozegrano 6 wyścigów eliminacyjnych z których wyłoniono 26 finalistów i 5 finałowych które pozwoliły wyłonić zwycięzców. Na najwyższym stopniu podium znalazła się nasza załoga w składzie Piotr Rzepecki (skipper), Barbara Adamek, Wojciech Kamiński, która dzięki bezbłędnej żegludze pierwszego dnia finałów (3 zwycięstwa) pokonała reprezentacje Uniwersytetu Gdańskiego  i Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego.

Dzięki zwycięstwu w regatach nasza reprezentacja zapewniła sobie kwalifikację jako reprezentacja Polski - UJ na Student Yachting World Cup 2011.
Zapraszamy do śledzenia przygotowań naszej załogi na http://www.justracing.pl

Data opublikowania: 06.10.2011
Osoba publikująca: Kinga Mieszaniec