Gala Małopolskiego Sportu Akademickiego 2011

W środowy wieczór 12 października odbyła się Gala Małopolskiego Sportu Akademickiego 2011 będąca podsumowaniem Małopolskiej Ligi Akademickiej 2010/2011 organizowanej przez Akademicki Związek Sportowy Kraków. Reprezentacje trzynastu uczelni w trakcie 244 startowych dni roku akademickiego 2010/11 rywalizowało w 32 dyscyplinach o prymat najlepszej sportowo Uczelni w województwie małopolskim.

Uniwersytet Jagielloński reprezentowany był przez prorektora UJ ds. Collegium Medicum prof. Wojciecha Nowaka, który odbierał dyplomy oraz puchary zdobyte w trakcie sportowych zmagań Małopolskiej Ligi Akademickiej przez studentów reprezentujących Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Klub Uczelniany AZS Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W ramach MLA wzięło udział ponad 5000 studentów-sportowców, w tym ponad pięciuset reprezentowało Uniwersytet Jagielloński. Ich start w 32 dyscyplinach (UJ jako jedyna uczelnia startował we wszystkich konkurencjach) zakończył się dużym sukcesem. Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego zajął trzecie miejsce, KU AZS CM UJ uplasował się na miejscu dziewiątym.

Nagrody z rąk Waldemara Kordyla, prezesa AZS Kraków trafiły w ręce obecnych na Gali Rektorów, Prorektorów, Kierowników SWFiS oraz prezesów Klubów Uczelnianych AZS. Najlepszy okazał się zespół AZS AWF Kraków, który wyprzedził AZS AGH Kraków oraz AZS UJ.

Źródło: www.azs.krakow.pl

Data opublikowania: 18.10.2011