Ukraiński minister edukacji i nauki o sytuacji szkół na Ukrainie

Siergiej Kvit, minister edukacji i nauki Ukrainy, w liście skierowanym do ministrów odpowiedzialnych za szkolnictwo wyższe państw uczestniczących w Procesie Bolońskim zapewnia, że funkcjonowanie szkół, w tym szkół wyższych na Ukrainie wróciło do normy.

Choć sytuacja polityczna i militarna na Krymie pozostaje nierozwiązana, nie ma to wpływu na system szkolnictwa całego kraju. Serhiy Kvit podkreśla też, że rząd Ukrainy podejmuje wszelkie dyplomatyczne środki, by konflikt został rozwiązany metodami pokojowymi. Apeluje on również do rządów państw uczestniczących w Procesie Bolońskim o polityczne wsparcie Ukrainy w trudnym dla tego kraju czasie.

Żródło: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/minister-edukacji-i-nauki-ukrainy-szkolnictwo-na-ukrainie-dziala-normalnie.html

Data opublikowania: 14.03.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka