Ukazał się przed jubileuszowy numer "Alma Mater"

O kryzysie idei uniwersytetu i źródłach problemów dotyczących środowiska akademickiego mówi w wywiadzie prof. Piotr Sztompka, inicjator i przewodniczący Rady Programowej Kongresu Kultury Akademickiej - ważnego przedsięwzięcia, które w dniach 20-22 marca br. odbędzie się w Auditorium Maximum w ramach Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Do uniwersyteckich jubileuszy nawiązuje tekst prof. Andrzeja Chwalby o Uniwersytecie w czasach stalinowskich.

W tej edycji pisma sporo miejsca poświęcono postaciom szczególnie zasłużonym dla Uczelni. Bohaterem reportażu, prezentowanego w cyklu „Smak życia", jest prof. Tomasz Gizbert-Studnicki, prawnik, działacz opozycji w czasach PRL. Nie brakuje też artykułów opisujących osiągnięcia młodych naukowców, takich jak, na przykład, Michał Kusiak, którego imieniem nazwana została planetoida.

Oprócz relacji z uroczystości uniwersyteckich, w numerze można znaleźć fotoreportaże z różnych spotkań i koncertów.

Pismo jest dostępne w siedzibie redakcji, znajdującej się przy ul. Michałowskiego 9/3. Niebawem na stronie internetowej almamater.uj.edu.pl zamieszczona zostanie także jego wersja elektroniczna.

Data opublikowania: 18.03.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały