Sukcesy sportowe studentów UJ

AZS UJ po zwycięstwie w 15. kolejce gier (22.03.2014 r.), na 3 kolejki przed zakończeniem gier ligowych zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski rozgrywek PZPN w Futsalu Kobiet. Tytuł naszym zawodniczkom zapewniło zwycięstwo nad zespołem PIOMARCO AFC Kościan.

fot. Ireneusz Pindral

Nie był to jedyny sukces odniesiony przez naszych studentów w ostatnim czasie. Kolejne złote medale dostarczyły snowboardzistki i snowboardziści podczas Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie rozegranych w Białce Tatrzańskiej w dniach 20-22 marca 2014 r. Złoty medal w klasyfikacji generalnej oraz tym samym w typie uniwersytety bezapelacyjnie wywalczyły nasze snowboardzistki. Dodatkowo Weronika Biela została Akademicką Mistrzynią Polski, a Aleksandra Król zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej. Nasi zawodnicy wywalczyli brąz w typie uniwersytety.

Z kolei w judo kobiet przypadł nam srebrny medal w typie uniwersytety, a w klasyfikacji generalnej złoto wywalczyły: Małgorzata Tracz (70 kg) i Aleksandra Papaj (+78 kg).

Data opublikowania: 24.03.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka