Dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Własnych Funduszy Stypendialnych UJ

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały 1% podatku na rzecz Własnych Funduszy Stypendialnych UJ.

Otrzymany od państwa 1% podatku przeznaczony zostanie na stypendia dla studentów i doktorantów naszej Uczelni. Ta cenna darowizna jest dowodem zrozumienia potrzeb nauki i chęci niesienia pomocy najzdolniejszym studentom oraz doktorantom Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na wsparcie z państwa strony również w następnych latach.

Własne Fundusze Stypendialne UJ to szlachetna i wyjątkowa w Polsce inicjatywa sięgająca 1999 roku. Fundusze miały już kilka tysięcy stypendystów. W ramach pięciu działających Funduszy przyznawane są stypendia dla studentów i doktorantów UJ, a także doktorantów i pracowników naukowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, byłego Związku Radzieckiego i krajów bałkańskich. Własne Fundusze Stypendialne funkcjonują dzięki ofiarności wielu instytucji oraz osób prywatnych, którym nie jest obojętny rozwój naukowy akademickich społeczności lokalnych i całej polskiej nauki. Pieniądze pozyskane od sponsorów są w całości przekazywane na stypendia.

Strona internetowa Własnych Funduszy Stypendialnych UJ www.bi.uj.edu.pl/wlasne-fundusze-stypendialne

Data opublikowania: 25.10.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka