Ukazał się podwójny numer kwartalnika "Fritillaria Kurdica. Bulletin of Kurdish Studies"

Czasopismo wydawane jest online przez Pracownię Studiów Kurdyjskich ZI IO UJ w ramach projektu badawczego Jak uczynić głos słyszalnym? Ciągłość i przemiany kurdyjskiej kultury i rzeczywistości społecznej w perspektywie postkolonialnej finansowanego w ramach programu SonataBis1 Narodowego Centrum Nauki. Przedstawiono w nim przede wszystkim teksty zaprezentowane podczas międzynarodowego seminarium "The Diverse Heritage of Yezidi Tradition" oraz kilka innych artykułów związanych z tematyką projektu. W biuletynie po raz pierwszy pojawiają się artykuły w języku kurdyjskim (dialekcie kurmandżi), za które bardzo ich autorom dziękujemy.

Czasopismo jest do pobrania pod linkiem.

Data opublikowania: 31.03.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały