Dwóch naukowców z UJ w nowym składzie Komitetu Polityki Naukowej

Prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, powołała nowy, dwunastoosobowy skład Komitetu Polityki Naukowej. W jego gronie znajdują reprezentanci różnych dziedzin nauki, życia społeczno-gospodarczego oraz rodzajów jednostek naukowych.

W tegorocznym składzie znalazło się dwóch naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Jarosław Górniak, dziekan Wydziału Filozoficznego oraz prof. Tomasz Guzik z Wydziału Lekarskiego UJ CM.

KPN jest organem opiniodawczo-doradczym ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Do głównych zadań Komitetu należy mi.in. udzielanie pomocy ministrowi przy opracowywaniu dokumentów dotyczących rozwoju nauki oraz polityki naukowej i innowacyjnej, projektu budżetu państwa, planu finansowego określającego środki finansowe na naukę, planów działalności Narodowego Centrum Nauki i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Data opublikowania: 02.04.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały