Sinologia - nowa specjalność w Instytucie Orientalistyki UJ

Zakład Japonistyki i Sinologii Instytutu Orientalistyki Wydziału Filologicznego UJ poszerza swoją ofertę o program studiów sinologicznych pierwszego stopnia. Trzyletnie studia przewidują opanowanie języka chińskiego w mowie i piśmie w zakresie pozwalającym na umiejętną komunikację werbalną i międzykulturową. Solidny fundament zgłębiania tajników chińskiego obszaru językowego zapewnia zrozumienie mechanizmów poznawczych i percepcyjnych jednostki i społeczności wynikających ze specyfiki pisma chińskiego, leksyki zakorzenionej w chińskim języku klasycznym i tradycji, której lustrzanym odbiciem jest język każdej epoki, także współczesny. Znajomość języka to klucz do źródeł, klucz do wiedzy o ludziach, kraju i kulturze "wczoraj i dziś".

Program studiów przewiduje intensywny kurs języka chińskiego obejmujący wiedzę o języku i jego przyswajaniu, systemach pisma chińskiego, podstawy języka klasycznego, oraz ćwiczenia językowe (w zakresie mowy i pisma, czytania i tłumaczenia). Zajęcia językowe uzupełniają przedmioty wprowadzające w krąg kultury i dziejów Państwa Środka. W bogatym programie studiów, zajęcia o charakterze ogólnym (językoznawstwo, filozofia) są cennym narzędziem uporządkowania wiedzy humanistycznej w perspektywie europo- i sinocentrycznej.

Instytut Orientalistyki UJ przewiduje w przyszłości możliwość kontynuacji programu na studiach magisterskich.

Więcej informacji i rejestracja na studia TUTAJ.

Data opublikowania: 03.04.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka