Czterech nowych profesorów na UJ

Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył 10 kwietnia w Belwederze akty nominacyjne 73 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Nominacje profesorskie z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymali:

• Ewa Bujwid-Kurek, profesor nauk społecznych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych,
  • Jarosław Grytczuk, profesor nauk matematycznych na Wydziale Matematyki i Informatyki,
  • Jolanta Jura, profesor nauk biologicznych na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii,
  • Jacek Majewski, profesor nauk medycznych na Wydziale Lekarskim.

Zgodnie z Ustawą o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki tytuł profesora nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wniosku Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Tytuł ten może być nadany osobie, która uzyskała stopień doktora habilitowanego, ma osiągnięcia naukowe lub artystyczne znacznie przekraczające wymagania stawiane w przewodzie habilitacyjnym, może także pochwalić się sukcesami dydaktycznymi, w tym w kształceniu kadry naukowej lub artystycznej.

Data opublikowania: 11.04.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały