Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Informatycy z Uniwersytetu Jagiellońskiego na podium

Studenci z Polski zajęli trzy pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Zwyciężyli studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, za nimi na drugiej i trzeciej pozycji uplasowały się zespoły z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ich składzie znaleźli się: Robert Obryk, Adam Polak, Maciej Wawro oraz Jakub Adamek, Grzegorz Guspiel i Jonasz Pamula.

Zawody w Pradze były eliminacjami do finałów Mistrzostw Świata, które w dniach 14-18 maja 2012 r. odbędą się w Warszawie. W Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym wzięły udział 64 trzyosobowe zespoły, reprezentujące najlepsze uczelnie informatyczne z Polski, Chorwacji, Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier.

Data opublikowania: 15.11.2011
Osoba publikująca: Kinga Mieszaniec