Sprostowanie w związku z artykułem red. Iwony Hajnosz Supersala, ale bez prądu

Tekst sprostowania wysłanego do "Gazety Wyborczej" w Krakowie w związku z artykułem redaktor Iwony Hajnosz Supersala, ale bez prądu.

Sprostowanie

Artykuł Supersala, ale bez prądu oparty jest na informacjach anonimowego pracownika firmy, która w najmniej oczekiwanym momencie przerwała prace w szpitalu z powodu konfliktu z Chemobudową (głównym wykonawcą przedmiotowej inwestycji). Nie ma żadnych dowodów na to, że instalacja elektryczna została wykonana nieprawidłowo. Nieprawdą jest, iż na sali hybrydowej trzeba wymieniać okablowanie. Na każdym etapie prac, dział techniczny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz firma GPI Investim, pełniąca nadzór nad realizacją, czuwały nad prawidłowym przebiegiem prac.

Opóźnienie w uruchomieniu sali wynika wyłącznie z powodu przerwania prac przez podwykonawcę, a nie z powodu błędów w wykonaniu projektu - jak sugeruje treść tekstu. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy nie był w stanie takiej sytuacji zapobiec ani jej przewidzieć. Nowy podwykonawca przystąpił - zgodnie z projektem - do wykonywania robót elektrycznych i teletechnicznych warunkujących zasilanie docelowe.

Opóźnienie w uruchomieniu sali nie ma związku z wykonywaniem planowych zabiegów i realizacją kontraktu, ponieważ - tak jak dotychczas - leczenie odbywa się na nowym bloku operacyjnym, a diagnostyka w pracowni angiograficznej.

Magdalena Oberc, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego,

Maciej Rogala, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Data opublikowania: 16.04.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały