Zakończenie studiów podyplomowych UJ i PUNO

26 kwietnia 2014 r. Ambasada RP w Londynie już po raz trzeci gościła absolwentów studiów podyplomowych UJ i Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie, realizowanych przy wsparciu Polskiego Ośrodka Naukowego UJ.

W uroczystości wzięło udział ponad sto osób. Zastępca Ambasadora min. Dariusz Łaska wyraził wielkie uznanie dla działalności PON UJ. Uroczyste wystąpienia wygłosili także Dziekan WSMiP UJ prof. Bogdan Szlachta (w imieniu swoim i JM Rektora UJ), prof. H. Taborska (Rektor PUNO), prof. W. Miodunka, i prof. A. Rzegocki.

Dyplomy odebrali absolwenci pierwszej edycji studiów "Nauczanie języka i kultury polskiej jako drugich" kierowanych przez prof. W. Miodunkę, trzeciej edycji studiów „Polsko-brytyjskie partnerstwo strategiczne w UE i NATO" kierowanych przez prof. A. Rzegockiego, a także Seminarium doktoranckiego, Żywej pracowni języka polskiego i Warsztatów dziennikarskich.

Uroczystość zakończył znakomity koncert polskiej muzyki klasycznej (Wieniawski, Chopin) w brawurowym wykonaniu Klary Falkowskiej (skrzypce, trąbka), Damiana Falkowskiego (skrzypce) oraz Paula Wee.

Data opublikowania: 07.05.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka