Jubileuszowe wpisy do księgi pamiątkowej

Po zakończeniu uroczystego posiedzenia Senatu UJ z okazji Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w hallu Auditorium Maximum została wystawiona księga pamiątkowa. Wielu z gości pozostawiło po sobie ślad wpisując się do niej.

"W 650-lecie istnienia Uniwersytetu Jagiellońskiego składam hołd jego Założycielom i Opiekunom - władcom Polski, których rządy przyniosły naszej Ojczyźnie wielkość i chwałę. Niech wspaniałe dziedzictwo najstarszej polskiej uczelni, pielęgnowane i pomnażane przez wieki wysiłkiem wielu pokoleń Profesorów i Studentów, wskazuje nam, jak mądrze żyć i pracować dla dobra Polski, Europy i świata" - napisał prezydent Bronisław Komorowski.

Oprócz głowy państwa pamiątkowe wpisy pozostawili m.in. Jose Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej, prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Robert Huber, noblista i doktor honoris causa UJ, prof. Jerzy Woźnicki, prezes Fundacji Rektorów Polskich oraz prof. Wiesław Banyś, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

fot. Anna Wojnar, Jerzy Sawicz
Data publikacji: 12.05.2014