Uniwersytet Jagielloński oferuje najlepsze studia prawnicze

Wydział Prawa i Administracji UJ oferuje najlepsze studia prawnicze (Screen "Rzeczpospolita")

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydowanie zwyciężył w 3. edycji rankingu wydziałów prawa przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, trzecie Uniwersytetowi Śląskiemu w Katowicach.

- Analizujemy potrzeby studentów i staramy się być elastyczni, pozwalając im samodzielnie kształtować program studiów. Skończyły się już czasy, gdy prym wiedli absolwenci konkretnego, dobrego liceum. Grupa studentów się zmienia. Nadal są bardzo zdolni indywidualiści, ale bywa, że za nimi długo, długo nic. Dlatego najważniejsze jest, aby mogli wybrać najlepsze dla siebie rozwiązania - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prof. Krystyna Chojnicka, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ.

W rankingu uczestniczyły 22 uczelnie kształcące 44 tys. studentów. Wydziały prawa były oceniane według trzech kryteriów: potencjału naukowego (pod uwagę brano m.in. rozwój kadry, uprawnienia habilitacyjne i doktorskie, konkurencyjność), jakości kształcenia (analizowano m.in. zdawalność na aplikacje, dostępność kadry, praktykę zawodową) i współpracy z zagranicą (pod lupę wzięto m.in. mobilność kadry i studentów, wielojęzyczność, szkoły prawa obcego). Łącznie do zdobycia było maksymalnie 45 punktów. WPiA UJ uzyskał 35,6, czyli 79 proc. z możliwych.

Data opublikowania: 30.05.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały