Doktorantka z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi laureatką ogólnopolskiego konkusu

Agata Jurkowska, doktorantka w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, została laureatką konkursu Popularyzator Nauki w kategorii "Naukowiec/Instytucja naukowa". Doktorat pisze z zakresu paleontologii. Od kilu lat zajmuje się popularyzacją nauk przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży, organizując warsztaty w kinach i  centrach handlowych. Współpracuje z Dziecięcym Uniwersytetem w Krzeszowicach. Ponadto jest koordynatorką Instytutu Nauk Geologicznych UJ podczas Festiwalu Nauki w Krakowie. Współorganizowała warsztaty z zakresu geologii, mineralogii, speleologii, ornitologii, botaniki, entomologii, paleontologii i neurobiologii. Jurkowska prowadziła akcję zaopatrywania szkół w geologiczne kolekcje dydaktyczne. Działa także w Krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk i Sztuk. Uwielbia podróżować. Spędziła około pół roku w Afryce,  wkrótce wybiera się do Indii.

Data opublikowania: 03.02.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały