Podpisanie listu intencyjnego o współpracy między UJ i Norweskim Uniwersytetem Nauki i Technologii

2 lutego 2012 r. Uniwersytet Jagielloński gościł przedstawicieli Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii (NTNU - Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet) z Trondheim – profesora Johana E. Hustada, prorektora NTNU ds. innowacji i współpracy z zagranicą oraz Hilde Skeie, kierownika działu współpracy międzynarodowej NTNU.

W czasie spotkania, które odbyło się z inicjatywy Centrum Badań nad Szkolnictwem Wyższym UJ, został podpisany list intencyjny o współpracy między uniwersytetami. Uniwersytet Jagielloński reprezentował profesor Szczepan Biliński prorektor UJ ds. badań i współpracy międzynarodowej. Ponadto w spotkaniu udział wzięli Harald Lyderssen - Generalny Konsul Honorowy Polski w Trondheim, prof. Ryszard Czarny – kierownik powołanego w strukturze CBSW UJ Interdyscyplinarnego Zespołu Badań Nordyckich oraz dr Justyna Bugaj, zastępca kierownika zespołu.

Współpraca między uniwersytetami wpisuje się w szerszy nurt kooperacji obejmujący zarówno miasto Kraków, jak i region Małopolski.

Data opublikowania: 06.02.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka