Grant POMOST dla dwóch pracowników naukowych UJ

Projekt "Znaczenie pozanerkowych mechanizmów homeostazy sodowej w regulacji ciśnienia tętniczego", prowadzony przez dr hab. med. Katarzynę Stolarz-Skrzypek, otrzyma grant w wysokości 420 tys. zł., który zostanie zrealizowany od lipca 2012 roku do czerwca 2015 r. Drugą laureatką programu jest dr Sylwia Łukasiewicz z Zakładu Biochemii Fizycznej WBBiB UJ, która uzyskała grant powrotowy na realizację projektu "Role of serotonin-dopamine receptor heteromers as a new target for antipsychotic drugs delivery". W tym przypadku wsparcie finansowe wyniesie 419 650,00 zł.

Program POMOST, wdrażany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej umożliwia najlepszym naukowcom wychowującym małe dzieci na powrót do zaawansowanej pracy naukowej oraz ułatwia kobietom w ciąży prowadzenie projektów badawczych finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Program przewiduje dwa rodzaje wsparcia:

• GRANT POWROTOWY – finansowanie projektów realizowanych przez badaczy obu płci wychowujących małe dzieci,
  • WSPARCIE DLA KOBIET – realizujących projekty naukowe w trakcie ciąży w przypadku pracy naukowej, której specyfika może mieć wpływ na przebieg ciąży.
Data opublikowania: 16.03.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały