400-lecie Uniwersytetu w Groningen

W dniach od 10 do 13 czerwca 2014 r. Prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, prof. dr hab. Stanisław Kistryn uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych 400-lecia Uniwersytetu w Groningen oraz towarzyszącej im corocznej konferencji Grupy Coimbra pt. „Universities in the 21st Century: For Infinity". Podczas konferencji dyskutowano na temat wyzwań stojących przed dydaktyką i badaniami naukowymi prowadzonymi w uniwersytetach europejskich. W spotkaniu uniwersytetów Grupy Coimbra wzięli udział także prof. dr hab. Zdzisław Mach, pełnomocnik Rektora UJ ds. współpracy międzynarodowej oraz dr Jacek Urbaniec, pełnomocnik Rektora UJ ds. e-learningu.

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się 13 czerwca br. w Kościele Martini Church i były poprzedzone uroczystym przemarszem zaproszonych z całego świata profesorów. Ceremonii przewodniczył Rektor Uczelni, prof. Elmer Sterken. Podczas obchodów wręczono dziewięć doktoratów honorowych.

Data opublikowania: 26.06.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka