Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wykłady, warsztaty, doświadczenia, możliwość zwiedzania miejsc dostępnych na co dzień jedynie dla świata nauki oraz spotkania z wykładowcami i studentami, odpowiedzi na nurtujące pytania oraz rozwianie wszelkich wątpliwości w temacie: „studia – najlepsze młodzieńcze lata", „jak może wyglądać moja przyszłość?"

Tego i wielu innych atrakcji możecie się spodziewać podczas organizowanego 1 czerwca Dnia Otwartego Uniwersytetu Jagiellońskiego - start o godzinie 10.00.

Tegoroczne obchody Dnia Otwartego to przede wszystkim prezentacja tego, co na Uniwersytecie najcenniejsze - potencjału ludzkiego, ale nie obędzie się także bez licznych atrakcji, które uczynią ten dzień jeszcze bardziej niezapomnianym. Swoje drzwi otworzą dla Was wszystkie Wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy na Ruczaj, gdzie w przestrzeni nowoczesnych budynków Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ będzie można przeżyć namiastkę studiowania przedmiotów ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. Przyszłych fizyków i chemików zapraszamy na ul. Reymonta i ul. Ingardena, a ekspertów językowych, humanistów i polonistów na ul. Gołębią i Al. Mickiewicza. Zainteresowanych naukami medycznymi zapraszamy do centrum Krakowa oraz na ul. Medyczną.

W tym wyjątkowym dniu w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Gołębia 24) oraz na Wydziale Zarządzania (kampus – ul. Łojasiewicza 4), będą działały punkty informacyjne Dnia Otwartego, gdzie prezentowana będzie oferta studiów i gdzie będzie można porozmawiać ze studentami, przedstawicielami Działu Rekrutacji na Studia, jak również dokonać rejestracji na wybrane studia.

"Piknik Radiofonii"

Dodatkową atrakcją "Dnia Otwartego Uniwersytetu Jagiellońskiego" będzie "Piknik Radiofonii" połączony z urodzinową imprezą.

Czekają na Was warsztaty organizowane przez Akademię Fotografii, pokazy zdjęć sekcji ShowOFF oraz inne atrakcje. Wspólnie świętować będziemy trzecie urodziny radia akademickiego.

Specjalny tramwaj na Ruczaj

Od godziny 9 do 17 na trasie Cichy Kącik-Ruczaj-Cichy Kącik będzie kursował specjalny, darmowy tramwaj Dnia Otwartego UJ. Skład krakowskiego MPK zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: "Reymana NŻ", "Park Jordana NŻ", "Oleandry", "Cracovia", "Uniwersytet Jagielloński", "Filharmonia", "Plac Wszystkich Świętych", "Św. Gertrudy", "Wawel", "Stradom", "Orzeszkowej", "Most Grunwaldzki", "Szwedzka", "Kapelanka", "Słomiana", "Kobierzyńska", "Grota Roweckiego", "Ruczaj I", "Rostworowskiego", "Ruczaj".

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.dzien-otwarty.uj.edu.pl

Do zobaczenia!

Data opublikowania: 30.05.2012