Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma Medal Za Zasługi dla Województwa Małopolskiego

Marszałek Małopolski po raz drugi w historii samorządu przyzna Medale Honorowe za Zasługi dla Województwa. Uroczysta gala odbędzie się 6 czerwca w Operze Krakowskiej. W gronie wyróżnionych znalazł się rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Karol Musioł, który otrzyma srebrny medal. Takimi medalami uhonorowani zostaną także inni odchodzący rektorzy krakowskich uczelni - Uniwersytetu Rolniczego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Złotym medalem kapituła postanowiła uhonorować metropolitę krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza.

W tym roku przyznane zostaną również medale pośmiertne. Złoty dla Wisławy Szymborskiej, a srebrny dla zmarłego w lutym tego roku prof. Andrzeja Szczeklika, jednego z najznakomitszych współczesnych naukowców i lekarzy polskich, przez lata związanego z Collegium Medicum UJ.

Medal Honorowy Za Zasługi dla Województwa Małopolskiego to honorowe wyróżnienie, nadawane osobom, instytucjom bądź organizacjom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju Województwa Małopolskiego na różnych płaszczyznach działalności, m.in. społecznej, gospodarczej i kulturalnej. Nadawany jest – po rekomendacji Komisji Medalu – przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

Data opublikowania: 30.05.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały