Medal św. Krzysztofa dla prof. Czesława Robotyckiego

Medale św. Krzysztofa rozdano po raz drugi. Kapituła przyznaje je osobom i instytucjom, które wspierają działania Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W tegorocznej edycji, ze względu na przypadające w tym roku 70-lecie Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez MHMK, wyróżniono osoby, które są szczególnie związane na przestrzeni wielu lat z tym barwnym wydarzeniem i znacząco przyczyniają się do kontynuowania i popularności konkursu. W kategorii "Wsparcie merytoryczne" medal otrzymał prof.Czesław Robotycki – etnolog i antropolog kultury, wykładowca UJ, w uznaniu zasług za niezawodną, wieloletnia pomoc oraz cenne wsparcie merytoryczne i naukowe, świadczone podczas corocznych obrad jury konkursowego, oceniającego szopki krakowskie.

Medale przyznano 31 maja w siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Uroczystości przewodniczył Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Wydarzenie uświetniło również otwarcie wystawy rzeźby portretowej Karola Badyny "Portrety krakowian i nie tylko..."

Data opublikowania: 31.05.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały