Nagroda im. Artura Rojszczaka dla dr. Krzysztofa Mazura

Tegorocznym laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka, przyznawanej przez Klub Stypendystów FNP, został dr Krzysztof Mazur - prezes Klubu Jagiellońskiego, od 2011 r. zatrudniony w Biurze Rektora UJ jako pełnomocnik ds. Oświęcimskiej Nagrody Praw Człowieka im. Jana Pawła II.

Nagroda przyznawana jest młodym, wyróżniającym się uczonym, którzy charakteryzują się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami i umiejętnością przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych. Klub Stypendystów FNP był pod wielkim wrażeniem zaangażowania z jakim laureat łączy pracę zawodową i naukową z działalnością społeczną w wielu organizacjach.

Dr Krzysztof Mazur jest prezesem Klubu Jagiellońskiego. Ukończył politologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz filozofię w ramach Studiów Międzywydziałowych UJ. Obronił doktorat na temat myśli politycznej okresu "pierwszej Solidarności". Uczestnik The Phoenix Institute Summer Seminar na University of Notre Dame w Stanach Zjednoczonych. Autor artykułów: Polskie korzenie pontyfikatu Jana Pawła II, Geopolityka w myśli politycznej ruchu społecznego Solidarność w latach 1980-1981, Solidarność podzielona, Czy Solidarność zamierzała reaktywować komunizm? Problem własności środków produkcji w projekcie politycznym Solidarności.

Data opublikowania: 31.05.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały