Zespół piłki nożnej kobiet AZS UJ w Ekstralidze

Zespół piłki nożnej kobiet AZS UJ, przez środowisko sportowe nazywany Jagiellonkami, w emocjonującej końcówce sezonu zapewnił sobie awans do Ekstraligi Kobiet. Po zwycięstwie 2:0 nad zespołem Starówki Nowy Sącz Jagiellonki zapewniły sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Awans zespołu AZS UJ  jest wydarzeniem historycznym - po raz pierwszy zespół w barwach naszej Alma Mater awansował do najwyższej klasy rozgrywek związkowych w Polsce.

Jagiellonki, aby awansować oprócz wygranej swojego meczu musiały liczyć na pomoc Gola Częstochowa, który rozgrywał mecz z zespołem Czarnych Sosnowiec. Kiedy po ostatnim gwizdku sędziego zawodniczki dowiedziały się o korzystnym dla nich remisie w Sosnowcu (mecze rozgrywane były równolegle) radości nie było końca.

Tym samym do Krakowa znów wracają rozgrywki piłki nożnej kobiet na najwyższym ligowym poziomie, odkąd w sezonie 2004/2005 z ligi spadło Podgórze Kraków.

W kolejnym sezonie AZS UJ reprezentował będzie Kraków i województwo Małopolskie na arenach piłkarskich całej Polski.

Data opublikowania: 04.06.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka