Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Odbierz decyzję elektronicznie, oszczędź pieniądze, czas i las!

Chcesz otrzymać decyzję o przyjęciu na studia drogą elektroniczną zaraz po podpisaniu przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną lub rektora? Przy okazji obniżyć opłatę rekrutacyjną, załatwiać sprawy administracyjne szybko i przez internet z dowolnego miejsca, o każdej porze dnia i nocy? Ocalić las dla potomnych? Załóż już dziś konto na ePUAP! Dzięki niemu nie tylko przyspieszysz rekrutację na studia, lecz także załatwisz inne sprawy urzędowe przez internet.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości otrzymania decyzji w sprawie przyjęcia na studia drogą elektroniczną za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) przy pomocy tzw. Profilu Zaufanego.

Odbiór decyzji drogą elektroniczną jest tańszy, szybszy, prostszy i ekologiczny.

Posiadacze konta na Platformie ePUAP oraz Profilu Zaufanego lub bezpiecznego podpisu elektronicznego będą mogli odebrać decyzję o przyjęciu lub nieprzyjęciu na studia zaraz po jej podpisaniu przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną lub Rektora. Osoby, które odbiorą wszystkie pisma w postępowaniu rekrutacyjnym na studia w języku polskim poprzez ePUAP otrzymają zwrot części wniesionych opłat rekrutacyjnych. Każda opłata rekrutacyjna, której wysokość wynosi 75 zł, zostanie obniżona o 15 zł. Kandydat otrzyma różnicę po zakończeniu rekrutacji na studia w UJ.

Czym jest Profil Zaufany ePUAP?

Profil Zaufany ePUAP jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela na Platformie ePUAP i alternatywą dla odpłatnego podpisu elektronicznego. Podobnie jak bezpieczny podpis elektroniczny, Profil Zaufany jednoznacznie identyfikuje użytkownika konta na platformie ePUAP, a jego darmowego uwierzytelnienia można dokonać w wybranych urzędach wojewódzkich, oddziałach urzędu skarbowego, placówkach ZUS lub innych ministerialnie upoważnionych do tego jednostkach administracji publicznej. Do weryfikacji Profilu wystarczy dowód tożsamości. Kompletną listę punktów potwierdzających Profil Zaufany można znaleźć tutaj.

Jak sprawnie i szybko odebrać decyzję w koncie ePUAP?

W celu skorzystania z elektronicznego sposobu doręczania pism należy:

  • założyć indywidualne (darmowe) konto na Platformie ePUAP na stronie internetowej epuap.gov.pl,
  • w indywidualnym koncie ERK kandydata zaznaczyć w formularzu „sposób doręczenia pism" opcję „elektroniczny sposób doręczania pism za pomocą Platformy ePUAP", a następnie uzupełnić ten formularz,
  • posiadać Profil Zaufany ePUAP lub bezpieczny podpis elektroniczny.

Szczegółowe informacje o tym, jak założyć konto na platformie ePUAP i uwierzytelnić swój Profil Zaufany, a także o tym, jak odebrać decyzję w sprawie przyjęcia na studia w formie dokumentu elektronicznego oraz oszczędzając czas i pieniądze ekologicznie korespondować z urzędami, znaleźć można w części poświęconej elektronicznemu sposobowi doręczania pism na stronie Działu Rekrutacji na Studia oraz systemu ERK.

Pamiętaj, że na zmianę decyzji co do wyboru formy doręczenia pism masz czas do dnia poprzedzającego dzień publikacji pierwszej listy rankingowej dla studiów, na które dokonałeś rejestracji!

Data opublikowania: 21.06.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron