Prof. Józef Lipiec doktorem honoris causa AWF

3 października 2014 r. prof. Józef Lipiec z Zakładu Ontologii Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Tym zaszczytnym wyróżnieniem uczelnia ta podkreśliła jego wybitne osiągnięcia w dziedzinie filozofii, a także na wielu innych polach, w tym w dziedzinie sportu, dla której prof. Lipiec zasłużył się m.in. jako działacz olimpijski, autor licznych felietonów sportowych, harcmistrz oraz działacz i kibic piłki nożnej.

Decyzję o przyznaniu doktoratu honoris causa podjął Senat Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie uchwałą z dnia 6 marca 2014 r.

Z okazji przyznania tytułu, gratulacje nagrodzonemu złożył rektor UJ, prof. Wojciech Nowak.