Odznaczenia państwowe dla małopolskich nauczycieli

20 października w Auli Collegium Novum UJ miała miejsce zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie uroczystość, podczas której zasłużeni pracownicy szkół i placówek oświatowo – wychowawczych z Małopolski zostali uhonorowani wysokimi odznaczeniami państwowymi - krzyżem zasługi i medalem za wieloletnią służbę, które nadał im Prezydent RP na wniosek Ministra Edukacji Narodowej.

Uroczystego wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta RP dokonał Wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak, któremu towarzyszył Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.

Gospodarzem spotkania był JM Rektor UJ, prof. Wojciech Nowak. Obecni byli także m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji Tadeusz Matusz oraz posłanka Katarzyna Matusik-Lipiec.

zdjęcia: Anna Wojnar

Data opublikowania: 20.10.2014