Podpisanie listu intencyjnego z Laboratorium Oprogramowania IBM

20 października 2014 r. w gabinecie Rektora UJ, prof. Wojciecha Nowaka  pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim i Laboratorium Oprogramowania IBM został podpisany list intencyjny dotyczący wzajemnej wymiany doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej. Wymiana ta ma posłużyć lepszemu przygotowaniu absolwentów Instytutu Filologii Angielskiej UJ do podejmowania pracy na rynkach nowoczesnych technologii.

Na podstawie listu w roku akademickim 2014/15 w Instytucie Filologii Angielskiej UJ prowadzone będą zajęcia, pozwalające lepiej przygotować studentów do pracy w zawodzie technical writera. Dodatkowo, studenci anglistyki uzyskają dostęp do rozbudowanych programów stażowych i szkoleń.

Koordynatorem współpracy między IFA UJ a IBM Polska jest dr Michał Choiński. Inicjatorką współpracy jest dr Maria Jodłowiec.

Prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, Rektor UJ (z lewej), Matthias Funke, dyrektor Laboratorium Oprogramowania IBM.

dr hab. Ewa Willim, dyrektor IFA UJ (z lewej); dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego

(od lewej) dr Michał Choiński, koordynator współpracy IFA UJ i IBM; dr hab. Ewa Willim, dyrektor IFA UJ; dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego; prof dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor UJ; Matthias Funke, dyrektor Laboratorium Oprogramowania IBM; Marcin Solarski, koordynator współpracy IBM z uniwersytetami; Agnieszka Tkaczyk, koordynatorka współpracy IBM oraz IFA UJ

Data opublikowania: 20.10.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka