W piątek ukaże się specjalny dodatek "Szlakiem Pamięci"

W piątek 31 października w "Dzienniku Polskim" ukaże się okolicznościowy dodatek "Uczeni Uniwersytetu Jagiellońskiego patronami ulic krakowskich". Jest to kolejna inicjatywa Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów UJ, tym razem upamiętniająca pracowników naszej uczelni, których nazwiska stały się nazwami 132 ulic Krakowa.

- To zaskakująco duża liczba. Nie znam żadnego innego miasta, w którym aż tyle ulic upamiętniałoby osoby związane z jedną uczelnią. Zakładam przy tym, że uczeni UJ stanowią największą grupę zasłużonych, których nazwiska stały się nazwami krakowskich ulic. Mówimy naturalnie o pracownikach UJ, a nie o jego wybitnych studentach, np. Mikołaju Koperniku czy też Janie Pawle II - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" prof. Jan Wiktor Tkaczyński, przewodniczący Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów UJ.

Przypominamy, że 6 listopada 2014 roku w 75. rocznicę "Sonderaktion Krakau", aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa, odbędą się na uroczystości Uniwersyteckiego Dnia Pamięci. Szczegóły program obchodów dostępny jest tutaj.

Data opublikowania: 30.10.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały