Naukowcy z UJ wśród finalistów konkursu INTER

W finale trzeciej edycji organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej konkursu popularyzatorskiego INTER znalazło się dziewiętnastu naukowców, a wśród nich:

• mgr Kamil Jurowski z Wydziału Chemii UJ

oraz

• mgr Jakub Piątkowski z  Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum

Finał konkursu odbędzie się w sobotę 22 listopada w Warszawie (godz. 16.30, w Domu Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25). Zmierzą się w nim doktoranci z polskich jednostek naukowych, doktorzy będący pracownikami naukowymi - do 6 lat po doktoracie oraz absolwenci studiów doktoranckich - do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora. Każdy z uczestników finału ma pięć minut na opowiedzenie o wybranym interdyscyplinarnym projekcie naukowym w jak najbardziej przystępny i zrozumiały sposób.

Prezentacje finalistów oceniać będzie kapituła konkursu, w której zasiądą wybitni naukowcy oraz znani popularyzatorzy nauki: prezes FNP prof. Maciej Żylicz, który będzie pełnił rolę przewodniczącego kapituły, dr Ilona Iłowiecka-Tańska z Centrum Nauki Kopernik, dr Halina Waś - laureatka konkursu INTER 2013 z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie, red. Dorota Romanowska z Newsweeka, red. Krzysztof Michalski z Programu 1 Polskiego Radia oraz red. Edwin Bendyk z Polityki.

Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma w nagrodę 120 tys. złotych. Laureat drugiego miejsca 100 tys. złotych, a trzeciego 80 tys. złotych. Każda nagroda składa się z dwóch części – 80 proc. nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20 proc. nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata. Członkowie kapituły mogą zadecydować o przyznaniu danej nagrody więcej niż jednej osobie. Swojego faworyta wskaże również zgromadzona na sali publiczność. Laureat głosowania publiczności otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Data opublikowania: 31.10.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka