Prof. Jarosław Kużdżał odebrał nominację profesorską

Uroczystość wręczenia nominacji profesorskich (Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska / KPRP)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W gronie nowych profesorów jest prof. Jarosław Kużdżał, kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Instytutu Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ. W uroczystości, która odbyła się 6 listopada w Pałacu Prezydenckim, wzięli udział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, ministrowie w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka i Maciej Klimczak oraz doradcy.

Zgodnie z Ustawą o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki tytuł profesora nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wniosku Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Tytuł ten może być nadany osobie, która uzyskała stopień doktora habilitowanego, ma osiągnięcia naukowe lub artystyczne znacznie przekraczające wymagania stawiane w przewodzie habilitacyjnym, może także pochwalić się sukcesami dydaktycznymi, w tym w kształceniu kadry naukowej lub artystycznej.

Data opublikowania: 07.11.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały