Nagroda Miasta Krakowa 2014

6 listopada w Pałacu Wielopolskich (UMK) odbyła się Uroczystość wręczenia Nagród Miasta Krakowa 2014.

W tym roku nagrodzeni zostali: Natalia Czerwonka, prof. Andrzej Zygmunt Hrynkiewicz (absolwent UJ i profesor naszej uczelni, w latach 1969-1971 dyrektor Instytutu Fizyki UJ, twórca laboratorium Magnetycznego Rezonansu Jądrowego w IF UJ), Michał Niezabitowski, Jan Peszek i Rafał Sonik. Przyznano także sześć wyróżnień.

Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski przyznał wyróżnienie Mirosławowi Furmankowi za pracę doktorską pt.: „Turystyka wyjazdowa niepełnosprawnych ruchowo mieszkańców Krakowa – stan i potrzeby", przygotowana pod kierunkiem prof. dr hab. Danuty Ptaszyckiej-Jackowskiej (Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ).

Uniwersytet na uroczystości reprezentowała prof. Maria-Jolanta Flis, prorektor UJ ds. rozwoju.

zdjęcia Anna Wojnar

Data opublikowania: 07.11.2014