Naukowcy UJ wśród członków Academia Europaea

W bieżącym roku dwaj pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego: Prof. Bogdan Szlachta, Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Prof. Karol Życzkowski z Instytutu Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego zostali przyjęci w poczet członków Academia Europaea.

Academia Europaea jest europejską pozarządową organizacją naukową założoną w 1988 roku, jako Europejska Akademia Nauk, Humanistyki i Literatury. Jej członkami są uczeni, którzy swoim działaniem promują edukację i badania w poszczególnych dziedzinach nauki. Obecnie w jej skład wchodzi ponad 3000 naukowców z całego świata (w tym 52 laureatów Nagrody Nobla). Więcej informacji na temat tej instytucji można znaleźć na jej stronie internetowej.