Konferencja o historii Uniwersytetu Jagiellońskiego

12-14 listopada na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa "650 lat Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauka i sztuka w kręgach uniwersyteckich". Wydarzenie to w  szczególny sposób wieńczy dobiegające końca obchody wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu  Jagiellońskiego. W trakcie obrad przedstawiciele wielu dyscyplin naukowych, w tym historii,  historii sztuki, archeologii czy literaturoznawstwa, wygłosili aż 40 referatów dotyczących nie  tylko naszej Almae Matris, ale i innych uczelni Starego Kontynentu. Konferencja była polem  do wymiany doświadczeń pomiędzy mistrzami i uczniami, bowiem wyniki swoich badań  prezentowali zarówno pracownicy naukowi, jak i studenci oraz doktoranci. Uczestnicy mieli okazję prześledzić zmiany kształtujące szkolnictwo wyższe, słuchając wystąpień szeroko  zakreślających tło istotnych wydarzeń, ale także szczegółowych, prezentujących m.in.  sylwetki wybitnych osób związanych z uniwersytetami. Na konferencji gościli prelegenci z  Polski oraz z zagranicy. Wydanie publikacji pokonferencyjnej planowane jest na 2015 r.