Trwa trzecia edycja Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych

Z przyjemnością informujemy, iż trwa już trzecia edycja projektu "Jagiellońskie Spotkania Dyplomatyczne", realizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Podczas Spotkań studenci oraz pracownicy Uniwersytetu, a także osoby zainteresowane niezwiązane z UJ mają możliwość wysłuchania wykładów zarówno polskich, jak i zagranicznych dyplomatów. Inicjatywa ta przyczynia się do wizerunku UJ jako instytucji otwartej nie tylko na międzynarodową współpracę akademicką, ale także realizującej w praktyce ideę dialogu międzykulturowego.

Honorowy patronat nad Spotkaniami objął rektor UJ, prof. Wojciech Nowak.

W tym roku akademickim w ramach Spotkań na Uniwersytecie gościł już Ji-in Hong ambasador Republiki Korei Południowej w Polsce. 14 października wygłosił on wykład zatytułowany The Situation in Northeast Asia and Korea's Foreign Policy. Następnym spotkaniem w cyklu była wizyta Xu Jiana, ambasadora chińskiej Republiki Ludowej w dniu 5 listopada, przy okazji której wygłoszony został wykład Chinese diplomacy and the relationship between China and Poland. Następne spotkanie zaplanowane jest na 3 grudnia, kiedy to wizytę na Uniwersytecie złoży ambasador Pakistanu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony WSMiP, gdzie znaleźć można podsumowania zarówno pierwszej, jak i drugiej edycji Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych.

Data opublikowania: 19.11.2014
Osoba publikująca: Bartosz Zawiślak