Złoty Medal Chemii dla studentów UJ

Konkurs "Złoty Medal Chemii" organizowany jest od 2011 roku przez Instytut Chemii Fizycznej PAN (IChF PAN) w Warszawie oraz firmę DuPont. Celem konkursu jest wyłonienie autorów najlepszych prac licencjackich i inżynierskich z chemii i dziedzin pokrewnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prof. dr hab. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia otrzymali studenci Wydziału Chemii UJ: Iwona Gawlik oraz Mirosław Arczyński.

Iwonę Gawlik doceniono za pracę "Zastosowanie liposomów do dostarczania daidzeiny - badania in vitro", a Mirosława Arczyńskiego za "Syntezę i charakterystykę sześcio- i dziewiętnastocentrowych cząsteczek magnetycznych z mostkami cyjankowymi".

Lista tegorocznych laureatów "Złotego Medalu Chemii".

Data opublikowania: 10.12.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka