Wysokie odznaczenie państwowe dla prof. Ewy Nowińskiej

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

W poniedziałek 8 grudnia 2014 roku, podczas uroczystości Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, szef Kancelarii Prezydenta RP minister Jacek Michałowski wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju mediów audiowizualnych. Jedną z osób odznaczonych jest prof. Ewa Nowińska, którą uhonorowano Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju polskich mediów audiowizualnych, za osiągnięcia w działalności publicznej i pracy zawodowej.

Prof. Ewa Nowińska specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie własności przemysłowej, konkurencji i reklamy. Od lat przedmiotem jej zainteresowań naukowych jest prawo mediów, ze szczególnym uwzględnieniem zasad odpowiedzialności prasy za treść rozpowszechnionych informacji. Jest także autorką lub współautorką licznych artykułów, książek i komentarzy z zakresu prawa konkurencji i reklamy, prawa własności przemysłowej, prawa mediów.

Obecnie kieruje Zakładem Prawa Konkurencji i Środków Masowego Przekazu w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez lata była dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ.

Uczestniczyła i uczestniczy w szeregu prac legislacyjnych, opiniując projekty ustaw lub współpracując przy ich tworzeniu.

Data opublikowania: 10.12.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały