Badaczka z UJ CM wyróżniona za artykuł popularnonaukowy

Podane zostały nazwiska osób nagrodzonych w dziesiątej edycji konkursu „Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach" na najlepszy artykuł popularnonaukowy. Konkurs organizowała redakcja miesięcznika "Forum Akademickie".

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 137 prac. W konkursie wzięły udział osoby, które nie ukończyły 35. roku życia: pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci. Nagrodzone artykuły popularyzują w przystępny sposób własne badania naukowe uczestników konkursu lub badania, w których brali oni udział.

Oprócz nagród głównych przyznano także cztery równorzędne wyróżnienia. Jedno z nich zdobyła Danuta Kowalczyk-Pachel, absolwentka chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie pracowniczka Katedry Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum UJ, którą wyróżniono za artykuł „Kokaina – brać czy nie brać? Oto jest pytanie". W swoim tekście autorka wprowadza czytelników do laboratorium, gdzie prowadzi badania nad wpływem zażywania kokainy na wątrobę i nerki szczurów.

Data opublikowania: 10.12.2014
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka